אייפון 8 פלוס – כל מה שרציתם לדעת

אייפון 8 פלוס

ה-12 לספטמבר 2017 היה עוד יום חשוב בהיסטוריה של אפל. ביום זה הוכרז, לאחר ציפייה ארוכה, על שלושה מכשירים חדשים מבית היוצר של ענקית הטכנולוגיה. אחרי לא מעט שמועות, חלקן נכונות וחלקן לא, הושקו בגאווה מכשירי אייפון 8, אייפון 8 פלוס ואייפון X. ההשקה הזו שינתה במעט את המדיניות של אפל והביאה להתעניינות גדולה בחלק מהמכשירים, אך לא כזו ששברה שיאים.
במאמר הבא נציג בפניכם את מכשיר אייפון 8 פלוס, הגרסה המוגדרת של מכשיר אייפון 8.

 

ראשית: אייפון 8 פלוס – למה יש לצפות?

עוד לפני שנציג בפניכם את הייחודיות של מכשיר אייפון 8 פלוס, נתייחס למכשיר אייפון 8 שהוא מבוסס עליו. המכשיר הזה לא כלל בשורות עיצוביות משמעותיות ביחס לדגם אייפון 7, אבל הציעה חיפוי זכוכית בגב המכשיר וכן עמידות גבוהה ביותר ממחצית בזכות שילוב של נירוסטה ואלומיניום מוקשח. המכשיר כולל מעבדת A11 Bionic בעל שש ליבות של 64 ביט, מה שמציע שיפור של עד כ-25% במהירות ביחס למעבד של אייפון 7.
חידוש חשוב אחר הוא המאיץ הגרפי החדיש שפותח הפעם על ידי חברת אפל באופן עצמאי, אשר הציע חיסכון של כמחצית בצריכת החשמל ומהירות הגבוהה בכמעט שלישי ביחס למאיץ של מעבד A10 הקודם. את המכשיר תוכלו למצוא בשתי גרסאות של נפחי אחסון – 64 או 256 ג’יגה בייט – לצד מצלמת 12 מגה פיקסל עם חיישן גדול וממשק משופר ביחס לדגמים הקודמים, מה שמשפיע לטובה על איכות התמונות והסרטונים גם יחד.

בשעה טובה, הגענו להבדל העיקרי שמעניק לאייפון 8 פלוס את שמו. ה”פלוס” למעשה הוא השינוי בגודל מסך ה-LCD של המכשיר, כאשר מן הסתם גרסת הפלוס תהיה מוגדלת יותר. אם במכשיר אייפון 8 “רגיל” המסך הינו בגודל של 4.7 אינץ’, הרי שבמכשיר אייפון 8 פלוס הגודל הוא 5.5 אינץ’. זהו הבדל משמעותי, ללא צל של ספק.

הבדל נוסף הוא הזיכרון הפנימי של המכשיר. בעוד שבמקרה של אייפון 8 מדובר בזיכרון של שני ג’יגה בייט, הזיכרון באייפון 8 פלוס משופר ועומד על 3 ג’יגה בייט.

אייפון 8 מציע מגוון תכונות ויתרונות:

– עיצוב זכוכית ואלומיניום

– מסך Retina HD בגודל 4.7 אינץ’

– מעבד A11 Bionic

– תמיכה בטעינה אלחוטית

– מצלמה אחורית 12MP עם יכולת צילום וידאו 4K

ההבדל ברמת המחירים

הבחירה במכשיר גדול היא במידה רבה שאלה של העדפה. יש אנשים שיהיו מעוניינים במכשירים קטנים, שנכנסים בצורה פשוטה יותר לכיס או לארנק, בעוד אחרים יודעים ש”גודל זה כוח” ורוצים מכשיר מאסיבי עם חוויית צפייה גבוהה יותר במסך. גם מבחינה כלכלית ניתן לראות הבדל בין שני המכשירים, כאשר לא צריכה להפתיע אתכם העובדה שהמכשיר עם המסך הגדול יותר מגיע עם תג מחיר גבוה יותר.

אי אפשר לספק תשובה חד משמעית לגבי העלויות של כל אחד מהמכשירים, שמשתנות לאורך זמן וגם בין החנויות השונות, אבל בהערכה גסה ניתן לטעון שצפוי שמכשיר אייפון 8 פלוס יהיה גבוה בכמה מאות שקלים ביחס למכשיר אייפון 8.