אייפון 8 – יתרונות, חסרונות וחידושים

אייפון 8 – המכשיר שמשנה את פני המשחק? או שלא..

זה קורה כמעט בכל פעם שחברת אפל משווקת סלולרי מכשיר חדש. קודם כל אנחנו מקבלים תאריך השקה רשמי, לרוב מספר חודשים קדימה לפחות. ואז מתחילים להתגלות רמזים למה צפוי במכשיר: לפעמים הם נשארים ברמת השמועות ולפעמים כן מגיעים באופן מסוים למכשירים. ככל שהמועד מתקדם אנחנו שומעים על המוני אנשים שמבצעים הזמנה מוקדמת של המכשיר, כשבמועד ההשקה הצפי הוא לתורים ארוכים.
התורים: ארוכים, אבל לא שוברי שיאים

מכשיר אייפון 8, שהוכרז ב-12 לספטמבר 2017, יצר לא מעט באזז. זהו המכשיר ה-11 מסדרת מוצרי הדגל של אפל, ששינה במקצת את הנוסחה הקבועה עד אז של אפל: עד למכשיר הזה מכשיר דגל חדיש עם “קידומת” שונה מושק אחת לשנתיים, כאשר בשנת הביניים נשמר אותו מספר עם האות S. במקרה הזה אפל דילגה על 7S ועברה ישירות ל-8. התוצאה היא תורים שהיו משמעותיים אבל קצרים יותר בהשוואה להשקות קודמות, ככל הנראה עקב הציפייה של הלקוחות למכשיר אייפון X המדובר.

השינויים שמציע מכשיר אייפון 8
אם אנשים ברחבי העולם ציפו למכשיר שישנו את חוקי המשחק בתחום, הדעה הרווחת בקרב מומחים וצרכנים היא שזה לא קרה. מה שכן, ברור שמדובר עדיין במכשיר חזק מאד מהטופ העולמי, שמהווה שדרוג משמעותי ביחס לגרסאות הקודמות שלו. מבחינה עיצובית כמעט לא חלו כאן שינויים ביחס לאייפון 7, למעט הוספה של חיפוי זכוכית בחלקו האחורי. המכשיר מציע שילוב ראשוני בין אלומיניום מוקשח לבין פלדת אל חלד, מה שמסביר מדוע החוזק שלו גבוה בערך במחצית מהדגם הקודם. כמו כן הוא עמיד בפני מים או אבק על פי התקנים המחמירים המאפיינים את התחום.

המכשיר כולל מסך LCD, שגודלו 4.7 אינץ’ והרזולוציה שלו 1334X750 פיקסלים. המעבד שלו הוא A11 Bionic עם שש ליבות 64 ביט, כאשר המהירות שלו גבוהה כתוצאה מכך מהדגם הקודם בעד רבע. למכשיר זיכרון RAM של שני ג’יגה בייט ומאיץ גרפי חדיש שפותח על ידי חברת Apple בצורה עצמאית, המציע שיפור של כ-30% במהירות וחיסכון של כמחצית בצריכה החשמלית. את המכשיר ניתן למצוא בנפחי אחסון של 64 ושל 256 ג’יגה בייט, כאשר מכשירים בקבוצה השנייה יהיו מן הסתם יקרים יותר.
התפריט של מכשיר אייפון 8 כולל בהמשך לכך סוללת Li-Lon שמחציתה נטענת בחצי שעה ושניתן להטעינה אלחוטית, שני רמקול סטריאו, מצלמת 12 מגה (אחורית) ו-7 מגה פיקסלית (קדמית) פיקסל עם חיישן גדול בהשוואה לדגם הקודם (הן ברמת הסטילס והן ברמת הוידאו).

מיותר לציין שמבחינת העיצוב, מכשיר אייפון 8 ממשיך את הנוסחה המנצחת של אייפון. ניתן למצוא אותו בגוונים אפור חלל, כסף וזהב, כאשר המכשיר מעורר תשומת לב באופן כמעט מיידי. מי שתחבר למראה הצעיר של המכשירים, או אפילו למראה העתידני שלהם, צפוי לקבל מענה מלא למבוקשו.

השוואת iPhone 8 ל-iPhone 15
תכונה iPhone 8 iPhone 15
מסך 4.7 אינץ' 6.1 אינץ
מעבד A11 Bionic A15 Bionic

יתרונות של אייפון 15 מול אייפון 8

  1. מעבד מתקדם יותראייפון 15 צפוי להגיע עם מעבד חדש ומהיר יותר, המספק ביצועים טובים יותר.
  2. מערכת צילום משופרת – אייפון 15 עשוי לכלול מערכת צילום חדשה עם יכולות צילום מתקדמות.
  3. עיצוב מעודכן – האייפון 15 צפוי להציג עיצוב חדש ומודרני יותר.
  4. חיי סוללה מוארכים – האייפון 15 עשוי לספק חיי סוללה ארוכים יותר מאשר אייפון 8.
  5. תמיכה בטכנולוגיות חדשות – כגון 5G, Wi-Fi 6, ואולי אפשרויות טעינה מהירה וחדשנית יותר.