מוצרי אפל – על קצה המזלג

מוצרי אפל

קשה למצוא אנשים שלא מכירים את ענקית הטכנלוגיה אפל (Apple). התאגיד האמריקאי המוביל, שהוקם ב-1976 ושסמל התפוח (aaple)שלו הוא אחד המפורסמים בעולם, נחשב לאחד הבולטים בעולם בכל הנוגע למוצרי אלקטרוניקה, לתוכנות מחשב ולמחשבים אישיים. קצרה היריעה מלפרט כאן על כל המוצרים המובילים של אפל בקטגוריות שלהם, כשניתן להזכיר על קצה המזלג את מותג הטלפונים החכמים אייפון, מותג מחשבי הלוח אייפד וסדרת מחשבי המקינטוש.

המאפיינים של מוצרי אפל

לכל אחד מהמוצרים הרבים של אפל יש חוקים משלו, כאשר אף מוצר של החברה אינו נשאר סטטי: המשמעות היא שבכל שנה אנחנו מתבשרים על הדורות החדשים של המכשירים המובילים, שמעוררים עניין עצום בקרב חובבי הטכנולוגיה והצרכנים ה”כבדים”. לכן אי אפשר לדבר אל מוצרי אפל כאל מקשה אחת.

למה בכל זאת אתם יכולים לצפות ממוצרי אפל? ובכן, קודם כל לחדשנות טכנולוגית. המוצרים מגלמים בתוכם את הטכנולוגיה החדישות ביותר בתחום הפעילות שלהם. חלק מהטכנולוגיות שנראות לנו כיום “בסיסיות”, ושהועתקו על ידי המתחרים, מקורן בצוות המפתחים של מוצרי אפל. אגב, לא מדובר כאן רק בטכנולוגיה פר הגדרה אלא גם בסוגיות הקשורות לשיווק, למיתוג ולתחומים אחרים.
אפל בהמשך לכך משתמשת בחומרי גלם איכותיים, שלפעמים מהווים קטגוריה בפני עצמה בתחומים הרלוונטיים. המוצרים שלה נחשבים לאמינים ולעמידים. יש לכך השפעה על המחיר, שהוא לדעת לא מעט אנשים החיסרון העיקרי של המוצרים שאפל משווקת. אם לוקחים בתור דוגמא מייצגת את מכשירי האייפון, אפשר לראות שהם נוטים להיות יקרים יותר מרוב הטלפונים החכמים האחרים. יש אנשים שיטענו שהאיכות הגבוהה של המותג (לכאורה או שלא) שווה את התוספת במחיר, בעוד אחרים יעדיפו דווקא לבחור באופציות זולות יותר.

מוצרי אפל

תכתיבי האופנה של אפל

מאפיין עיקרי נוסף של מוצרי Apple הוא העיצוב פורץ הדרך שלהם. המוצרים מאופיינים בעיצוב אופנתי במיוחד, שלפעמים מושך אפילו יותר תשומת לב מאשר המפרט הטכני של המכשירים השונים. זהו מאפיין של החברה כבר עשרות שנים: דגם ה-iMac הראשון של החברה למשל הציג בשורה אסתטית חשובה בזכות השילוב שבין גווני הכחול-לבן לבין מעטפת שקופה. במכשירים אחרים מבית המותג הגימור הוא מוקפד והמראה המתקבל הוא צעיר ופעמים רבות גם יוקרתי.

דגשים בדרך לרכישה מוצלחת של מוצרי אפל

המיקום המרכזי של מוצרי אפל בתרבות הנוכחית מביאים לכך שניתן למצוא אותם בשלל מקומות בישראל. בדרך כלל הכתובת העיקרית היא חנויות לממכר טלפונים סלולריים, שיכולים בהחלט להתמקד אך ורק (או במיוחד) במוצר הספציפי הזה. החנויות האלה מציעות קטלוג מכשירים המתחדש באופן תדיר.
בהרבה מאד מקרים מדובר גם במקום המציע אביזרים למכשירים השונים – שיכולים בהחלט להיות מבית אפל – או שירותי מעבדה. במקרה האחרון חשוב לוודא שטכנאי המקום אכן מכירים את מוצרי אפל לאשורם ומחזיקים במלאי של חלפים איכותיים עבורם.