אייפון או אנדרואיד – הרשו לנו לעשות לכם סדר

אז אייפון או אנדרואיד

אייפון או אנדרואיד?

אולי הויכוח הגדול של ימינו במאה ה21, אם לפני מאה שנה הויכוחים היו יותר על דת האנשים או אמונתם, היום ובאופן מובהק העולם מתחלק לשניים, אלו המעדיפים את האייפון, ואלו המעדיפים את האנדרואיד על כל דגמיו. במאמר זה אנו ננסה לנתח את היתרונות והחסרונות של כל מכשיר, ואיזה מכשיר מתאים יותר לכם.

נתחיל עם אייפון, חברת אפל היא לא החברה הראשונה שהמציאה את הטלפון, היא אפילו לא הראשונה שהמציאה את הסמארטפון. אבל סטיב גובס הוא האיש שהמציא את עולם הסלולארי מחדש והצית עם מכשיר האייפון דור חדש של סמארטפונים חכמים יותר, פרקטיים הרבה יותר, והפכו את העולם לנגיש יותר. על הפלאטפורמה שבנתה אפל נבנה האנדרואיד וכן מערכות הפעלה נוספות.

אייפון של אפל

יתרונות האייפון על פני האנדרואיד:

ראשית ניגע בפשטות מערכת ההפעלה, מערכת ההפעלה IOS היא ללא עוררין המערכת הקלה ביותר לתפעול, מסקר שנערך עלה שהפופולריות של חברת נוקיה בזמנו נבעה בעיקר מכיוון שמערכת ההפעלה של כלל מכשירי נוקיה הייתה נוחה יותר למשתמשים ולכן הפופלריות הייתה רבה, אפשר לומר שהקהל הנאמן של נוקיה, הקהל שחיפש מערכת פשוטה מצא ב IOS את מבוקשו. אפשר לומר על האייפון שהכל קורה בכפתור אחד, בשונה ממערכות הפעלה אחרות הקיימות בשוק.

אם אתם מאותגרים טכנולוגית, ואתם לא מחפשים התחכמויות או אפשרויות מרובות המסבכות. אייפון הוא המכשיר בשבילכם.

אחרי שהבנו על מערכת ההפעלה בואו ניגע בהרחבה בחומרת המכשירים, ובמדיניות החברות המייצרות.

המדיניות של חברת אפל ברורה, והיא ברורה לנו מכל המכשירים שאפל מייצרת ומשווקת, חברת אפל לא מוציאה מכשיר שהוא פחות ממושלם, הן מבחינה עיצובית והן מבחינה חומרתית, מה ההבדל בין המדיניות של אפל לשאר החברות בחומרת המכשירים?

ראשית כל ההתאמה בין החומרה לתוכנה, מה ההבדל בין אפל למתחרות?

אפל הינה החברה היחידה בשוק המייצרת גם את התוכנה וגם את החומרה, בשונה ממכשירי האנדרואיד אשר חברות חומרה מייצרות את המכשיר, וחברות אלו משתמשות במערכת ההפעלה אנדרואיד, ההבדל והיתרון של אפל בפרמטר זה שלמרות שמבחינת נתונים יהיו המון מכשירים ישויצו בחומרה חזקה יותר.מכיוון שלא אותה חברה ייצרה את החומרה ואת התוכנה העבודה המכשיר לא ישכיל לנצל את הנתונים שבו. ואילו חברת אפל תגיע למיצוי גדול יותר.

תחזוקת המכשירים לאורך זמן, אייפון או אנדרואיד?

מדיניות החברות ברורה ומוצהרת, מכירים את חוכמת הרחוב כשאתם רוצים לרכוש רכב חדש, תמיד ייכנס פרמטר נוסף. ירידת ערך מצד אחד, ותחזוק לאורך זמן. אז ככה זה גם כשאתם קונים סמארטפון. והנה כמה עובדות לפניכם מהמומחים שלנו ( על פי נתונים של מעבדת פיקספון)

מבחינת ירידות ערך המדיניות של החברות שהם לא אפל, למכור לנו מכשיר מצויין, שעובד מצויין, ובזול! עד כאן נשמע מצויין. העניין הוא כזה, שאם שילמנו 2000 שקלים לסמארטפון אנדרואיד כזה או אחר, וירידת הערך עליו תיהיה גדולה ולאחר שימוש של שנה במכשיר המחיר שלו יתרסק, אז נשאל את עצמינו שוב האם זה שווה לנו?

תחזוקה שוטפת, מה קורה כשהמכשיר מתקלקל, נשבר, ואיזה מכשירים מועדים ליותר תקלות אייפון או אנדרואיד? עובדות!

לתחזק מכשיר אנדרואיד עולה יקר יותר, התקלה הנפוצה ביותר במכשירים סלולארים הינה שברים במסך. מסכים של אנדרואיד יקרים בהרבה מהחלפת מסך של אייפון, מסך של אייפון תמיד במגמת ירידה מה שאי אפשר להגיד על אנדרואיד. בנוסף. לכל מכשיר יש מחלה לדוגמא לאייפון 4 בזמנו הייתה מחלה עם רכיב המיקרופון בזמן שיחה. לדוגמא לכל מכשירי סמסונג הייתה תקלה חומרה בכל המכשירים שרכיב הזיכרון נשרף באופן פתאומי והמידע אשר במכשיר יאבד, וכן תצטרכו להיפרד ממאות שקלים על מנת לתקן אותו. לאייפון יש תקלות גם הוא. אבל המבחן שלנו הוכיח שלאורך שנים לוח האם והצורה שבה אפל בונה את המכשירים שלה, אמינים יותר, עמידים יותר, משתלמים יותר.

מה חשוב לך במכשיר שלך?

מבחינת מצלמת המכשיר, למרות שאפל מייצרת לעצמה את רכיב המעבד את התמונה, וטוענת שמגה פיקסלים הוא לא זה שקובע את איכות התמונה, בפירוש אנו יכולים לומר לכם שמכשירים רבים מצלמים טוב מאפל, וזה רק בגלל גודל העדשה שבוחרות המתחרות לייצר במכשיריה, פלוס נוסף במכשירי האנדרואיד הינו הקלות שבסנכרון למחשב, אם חשוב לכם לשלוף את כרטיס הזיכרון נשלף וניתן להגדלה, וחשובה לכם העברת נתונים קלה יחסית תבחרו באנדרואיד, למרות שבשנה האחרונה אפל סוגרת את הפער גם מהבחינה הזו. ראשית סנכרון תמונות מכל המכשירים כרוך רק בחיבור למחשב וכל התמונות יוצגו במחשב שלי תחת אייקון “מצלמה”. העברת מוזיקה באפל תיהיה מסובכת יותר, למרות שניתן היום להוריד תוכנת itunes בעברית מלאה מה שיקל על העברת הנתונים.

איך שלא נהפוך את זה ipod היה המוביל בנגני המוזיקה. ומוזיקה איכותית יותר שומעים באייפון!

אם תחברו אוזניות למכשיר אנדרואיד איזה שיהיה, או למכשיר האייפון, באייפון תשמעו טוב יותר. בוודאות! בלי להתייחס לשירותי המוזיקה של אפל שבדרך אלינו. ולחנות הבלתי נגמרת של מוזיקה עם תמיכה ישירה באמנים, שלמו על המוזיקה שלכם! הכסף יילך לאמן שיצר אותה, ולכם יהיה אותה לכל החיים ובכל פלטפורמה של apple.

עובדה נוספת שאי אפשר להתעלם ממנה היא, APPSTORE הינה חנות התוכנות המובילה בעולם,בה תמצאו יותר אפליקציות יותר קטגוריות ויותר אפשרויות, וכן כפתור “נרכז בער” שיזכור את כל התוכנות שרכשתם.

גיבוי – אייפון או אנדרואיד?

טוב צר לנו, אבל באמת ה icloud הוא מהפכה של ממש, הוא מגבה את הכל, והיינו שמחים אם היה מתחרה אמיתי לשירות זה של אפל אבל לא!

בעבר היה סביר לטעון שקשה ומסורבל לגבות את האייפון, אנו לא מצאנו שתוכנות המסתנכרונות עם המכשירים השונים ידידותיות יותר.

אז אייפון או אנדרואיד? לכו אחרי הלב שלכם, אנו מקווים כי עזרנו לכם להחליט. 🙂