כל מה שחשוב לדעת על אייפון

קניית אייפון

במאמר נעסוק בשאלות שעולות לכולנו בנושא “אייפון” – יתרונות, הבדלים, מחירים, סוללות ועוד..
מוכנים? יצאנו לדרך.

יתרונות אייפון

לאייפון מספר יתרונות:

אבטחה – האבטחת של חברת אפל נחשבת לאבטחה החזקה בעולם.
יציבות מערכת ההפעלה – אפל מייצרת גם את החומרה וגם את התוכנה ולכן התוכנה מותאמת לצרכים של החומרה ולא כמו ביצרניות השונות ששתי חברות שונות מייצרות וקשה להגיע למיצוי מקסימלי.
שווי ערך המכשיר – האייפון שומר על הערך שלו בשונה מכלל היצרניות שהמחיר מתרסק לאחר תקופה של שנה-שנתיים. המכשירים של אפל שווים כסף גם אחרי 4 שנים
ההבדלים בין האייפונים השונים
ההבדלים בין האייפונים השונים בדרך כלל מתאפיינים בשידרוגים קלים של פיצ’רים במערכת ההפעלה. מה שבאופן קבוע מקבל שידרוג אלו המצלמה ומעבד המכשיר. באפל משפרים את החומרה ומאיצים אותה מדגם לדגם. אפשר לומר שבדגמים החדשים זה לא ניכר כי כולם עובדים מהר אבל לאורך זמן זה משפיע כי האפליקציות מתקדמות ואיתן גם יכולות גרפיות שהאפליקציות דורשות מה שבהחלט דורש מעבד חזק יותר

מחירי אייפון

לאייפון מחיר יציב מאוד והוא שומר עליו לאורך כל השנה ולכן המחיר בהשקה יהיה פחות או יותר המחיר גם לאחר שנה!
אחרי שנה יש ירידת ערך קבועה של בסביבות ה 800 שקלים מדגם לדגם.
קצת על סוללת האייפון
ישנם ביקורות רבות על סוללות האייפון ועל כך שההספק שלהן נמוך ממתחרות בשוק.
מבדיקות שונות שעשינו לוחות האם של האייפון צורכים פחות אנרגיה ממכשירים שונים בשוק ולכן הסוללה בעלת דחיסה נמוכה יותר.
אפשר לומר בביטחון שכהמכשיר חדש הסוללה מחזיקה מעמד מעל 30 שעות. בכל אופן הסוללה אמורה לספק לנו 4 שעות שימוש לכל הפחות. כשלכל סוללה יש אורך חיים של 700 טעינות.
מה שאומר שאחרי שנתיים הגיע הזמן להחליפה!
תמורה בעד כסף – סמסונג או אפל?
כלל המכשירים עושים בסוף את אותה העבודה, ההבדלים בין מערכות ההפעלה מצטמצם ולכן בסה”כ כל המכשירים בהחלט עושים עבודה נהדרת.
מה שאנו כן יכולים לומר שאייפון באופן מובהק מנצח במהלך תיחזוק המכשיר מכיוון שהנדסת המכשיר והצורה שהוא בנוי מקילה על הטכנאים, מה שמוריד את עלות התיקונים והופך את האייפון למכשיר שמשתלם יותר להחזיק.
סמסונג בחרה בדרך שבה היא מייצרת מכשירים לא מודולריים. מה שהופך כל תיקון למורכב ובעל סיכון גבוה. ולכן בהרבה מקרים התיקון של מגשירי סמסונג יגיע ליותר מ-50 אחוז מערך המכשיר (בהנחה שמדובר בחלקים מקוריים)
חידושים מעניינים באייפון
החידושים באייפונים האחרונים הם: טעינה אלחוטית וזיהוי פנים.
חברות עשו את זה לפני אפל. אבל לא כמו אפל!