ההבדלים בין מטענים מקוריים למזוייפים

מה ההבדל בין מטען מקורי למטען מזוייף? מה זה מטען מאושר אפל? מה לחפש ועל מה לא להתפשר במאמר הבא.

מטען מקורי לאייפון עולה לא מעט כסף, הכבל של האייפון לא אצל כלל המשתמשים מחזיק מעמד לשנים ויש לרכוש כבל מקורי חדש, המון חברות מייצרות מטענים או כבלים במחירים שונים. אז מה לקנות?

אין כמו מטען מקורי מכמה סיבות, זהו המטען שהיצרן ביקש מאיתנו להטעין איתו את המכשיר, הוא יוציא מהסוללה שלנו את המקסימום, ואנחנו יכולים להיות רגועים שהטעינה תתבצע ואין סכנה לא לסוללה ולא לרכיבים נוספים.

האם מטענים לא מקוריים עלולים לפגוע באייפון שלי? 

בהחלט כן. זהו לא סיפור חדש, באייפון 5 המכשיר הקטן מפעם, זוכרים? אפל החליפו לראשונה את כניסת המטען בעלת 30 הפינים, לכניסה חדשה כניסת ה Lightning. עם הכניסה החדשה גם בא רכיב חדש, רכיב ה U2.

רכיב ה U2 הוא הרכיב שמקבל ראשון את מתח הטעינה, וכמו שאנחנו יודעים את מטען ה Lightning ניתן לחבר על שני צדדיו. מי שמבין משהו באלקטרוניקה ישאל את עצמו, איך יכול להיות שאנחנו הופכים פלוס ומינוס והמכשיר מטעין ולא נכנס לקצר? יפה זה התפקיד של רכיב ה U2. להפוך את המתח ולוודא שהמכשיר מקבל טעינה בשני הכיוונים.

 רכיב ה U2 עשוי להישרף במקרה של שימוש במקור מתח לא יציב. אזהרה

במטענים המקוריים והמאושרים לשימוש על ידי היצרנית אפל יש רכיב מייצב מתח השומר על המתח שיקבל המכשיר, ומוודא ששום רכיב לא יישרף ובפרט רכיב הטעינה הרגיש כל כך. 

חפשו את חותמת ה MADE FOR IPHONE על המטענים או הכבלים של המותגים השונים. 

מטענים אלחוטיים בטוחים יותר לפני מה שנראה כרגע. וניתן להטעין בהם ללא חשש.

מטען מקורי לטלפון

 במיוחד יש להיזהר ממטענים לא יציבים לשימוש ברכב, חיבור המצת לא תמיד מספק מתח יציב מספיק. וגם אם אתם משתמשים במטען לא הכי יציב תוודאו שאתם מחברים את האייפון למטען רק לאחר הדלקת הרכב.

איך בודקים אם המטען שנראה כמו מטען מקורי של אפל הוא באמת מקורי?

 חפשו את המספר הסידורי בתוך חיבור ה USB עצמו, הסתקלו גם על הדיוק ועל החומר, הזיופים הופכים להיות איכותיים ומדוייקים יותר, אם יש ברשותכם מטען נוסף מקורי לצורך השוואה זה יהיה מצויין. 

בדקו עד כמה מדוייק השקע בקצוות שלו, אם מצאתם עבודה לא מדוייקת, לדוגמא השקע הפנימי לא 100 אחוז בקו ישר עם הפלסטיק הלבן החיצוני, שימו לב על המשקל שלו, ועל האיכות הכללית. 

 

בדיקת מטען לטלפון

 חפשו את המספר הסידורי בתוך חיבור ה USB עצמו, 

אתר BUYIPHONE.CO.IL מסנן בעבורכם רק מטענים שקיבלו את חותמת האישור של היצרנית אפל, וכן ניתן לרכוש גם מטענים מקוריים. 

אם עשיתם את הטעות וחיברתם למטען לא מקורי ואתם מעוניינים בתיקון המכשיר לחצו כאן