בריאות סוללה אייפון

איך לשמור על הסוללה של האייפון? הכל על בריאות סוללה

אורך החיים של סוללת האייפון שלנו מושפע ממספר גורמים שונים. כמו כל מוצר נטען אחר, סוללות האייפון נחלשות עם הזמן כך שנדרש להטעין אותן מחדש לעיתים תכופות יותר. אך הזמן הוא לא הגורם היחיד שמשפיע על בריאות הסוללה.

יש מספר דרכים לשפר את בריאות הסוללה ולהנות מביצועים טובים יותר בכל סוגי מכשירי האייפון שברשותכם. במאמר הבא נסביר מהם הגורמים שמשפיעים על חיי הסוללה ומה ניתן לעשות כדי לשמור על בריאות סוללה לאורך זמן.

איך לבדוק את בריאות הסוללה?

כאשר מדברים על בריאות הסוללה מתייחסים לשני ביטויים דומים אך שונים. “חיי סוללה” הוא משך הזמן בו המכשיר פועל עד שצריך להטעין אותו מחדש ואילו “אורך חיי סוללה” הוא משך הזמן שסוללה פועלת באופן תקין עד שצריך להחליפה בסוללה חדשה.

בשנת 2018 לאחר דרישה מצד לקוחות לקבל נתונים על קיבולת סוללה אייפון שודרג כך שניתן יהיה לצפות בנתונים לגבי בריאות הסוללה תחת הגדרות – סוללה – בריאות הסוללה.

במסך זה ניתן לראות מידע על מצב הסוללה שנקרא קיבולת מרבית אייפון. כאשר רוכשים אייפון חדש קיבולת הסוללה נמצאת במצב אידיאלי אך עם הזמן הקיבולת המקסימלית יורדת. בכלי זה ניתן לראות את הקיבולת של סוללת המכשיר ביחס לקיבולת שלה כשהייתה חדשה.

השפעות על בריאות סוללה אייפון

כאמור, הזמן משפיע לרעה על בריאות הסוללה כך שככל שהסוללה ישנה יותר כך הביצועים שלה פוחתים. אך שימוש נכון והקפדה על הכללים הבאים יתרמו לשמירת אורך חיי הסוללה:

  • טמפרטורה: טמפרטורה גבוהה פוגעת בביצועי הסוללה לכן יש להימנע מחשיפתה לטמפרטורה גבוהה מ-35 מעלות צלזיוס בין אם היא מחוברת למכשיר או נמצאת באחסון.
  • כיסוי: הטענת הסוללה כשהיא בתוך כיסוי עלולה לגרום להתחממות יתר. במידה והמכשיר מתחמם בעת הטעינה יש לטעון אותו ללא כיסוי.
  • אחסון: במידה ורוצים לאחסן את המכשיר הנייד לזמן ארוך יש לטעון אותו רק עד 50% ולא עד 100%. כמו כן, חשוב לזכור לכבות אותו לפני האחסון.

לסיכום, אפשר לשמור על בריאות חיי הסוללה של האייפון בקלות יחסית כל עוד מקפידים על שימוש נכון ואחראי. יחד עם זאת, יום יגיע וגם הסוללה שלכם תגיע אל סוף חייה. במקרה זה אין ברירה אלא לקנות סוללה חלופית באחת מהחנויות למוצרי אפל.

אם אתם חוששים שבריאות הסוללה של האייפון שלכם ירדה או שביצועי הסוללה אינם תקינים, אנחנו במעבדת פיקספון יכולים לעזור. הצוות המנוסה שלנו ידע לזהות את מקור הבעיה ולהמליץ על הצעדים שיש לנקוט על מנת לחזור להנות ממכשיר האייפון בצורה מושלמת.

FIXPHONE מציעה שירותי תיקון מהירים ומקצועיים לכל סוגי המכשירים של אפל במחירים נוחים ובאחריות. אתם מוזמנים להיכנס לקישור לקבלת שירות התיקונים הטוב ביותר למוצרי האפל שלכם.